Členové rodiny

Naše agiliťačka – Parson Russell Terriér


„Chelsea“

Narozena 21.3.2011

Je to úžasná fenečka, plná energie, ale také umí být tvrdohlavá.  Chelsinka si zvolila jak nejlépe mohla, vybrala si za paničku dceru Nikolu.  Ta jí věnuje maximum svého volného času a protože Chelsea temperament teriéra nezapře, tak aby se aspoň trochu unavila a využila dcera její energii tím správným směrem, zvolily si holčičky agility.

Od malička je na cvičáku a je to znát. Začaly pěkně od začátku ve školičce pro štěňátka, přes základní kurz poslušnosti a pak už jen pokračovaly a nepřestávají do dnes. A tak její  šikovnost jí může závidět leckterý jiný pejsek, vlastně i já s Annie, protože mám westíka jako mazlíka a nedovedu si představit Aničku na nějaké vysoké překážce, možná tak v tunelu, to se jí líbí, protože se ráda schovává. Jen nevím, zda by správně pochopila, že ho má proběhnout a ne si tam ustlat :-).

Za laskavou intenzivní péči a čas je dceři odměnou hodně úspěchů, právě při různých závodech nebo zkouškách. Jsou to prostě zlatíčka.

Border terier jak má být York and Ainsty Fiery Lucifer

„Lumen“

Narozena 3. 1. 2019

To je naše Lumen. Tedy dcery Nikoly, a parťák starší Chelsea.

„Bordík,“ jak o něm mnozí majitelé mluví, je velmi živý a zvídavý, ale v rámci teriérů používaných k myslivosti je považován za jedno z nejklidnějších plemen.

Když ho poprvé uvidí laik, pomyslí si cosi o pěkném voříškovi. Chyba lávky, je to plemeno psa, které si díky své přirozenosti a povaze v poslední době získává čím dál více příznivců. Ačkoliv byl border teriér původně vyšlechtěn jako norník, už dávno není jen plemenem myslivců.

Naše Lumen teriér se ráda učí, moc dobře o sobě ví, že patří mezi inteligentní a bystré plemeno. Projevuje tak Nikolce obrovskou radost za každou pochvalu. Dalo by se o nich dlouho a hodně psát, ale kdo je má ví přesně jací jsou.

Již si také jako štěně vyzkoušela atmosféru výstav.

A já oběma, dceři i Lumen přeji moc a moc úspěchů, ale hlavně radosti a lásky, kterou si vzájemně dávají.

Dnes je již dvouletá Lumen Český junior šampión, Český šampión ČMKU. šampión KCHT a Slovenský junior šampión